Pedikúra

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Celý den nás ochotně nosí, často i s nemalou nadváhou a často trpí v nevhodné padnoucích či příliš vysokých botách. Není divu, že si pak stěžujeme na otlačeniny, puchýře či mozoly. Aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce a sloužily tak, jak je potřeba, dopřejte jim péči, jakou si zaslouží – profesionální pedikúru v salónu.

Klasikou je pedikúra prováděná na mokro, která je vlastně profesionální obdobou domácí péče o nohy.
Mokrá pedikúra, aneb tradiční nohy „v lavoru“
Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni s přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu ostrou žiletku či skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. Ošetření může někdy lechtat, říznutí se u zkušené a šikovné pedikérky není třeba obávat.
Nehty, krém a masáž – jako v nebi
Následuje úprava nehtů - zastřižení, opilování, změkčení kůžiček  a případné zdobení lakem. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí pemzou nebo pilníkem, ošetří krémem či olejem a provede kratší či delší masáž, (záleží na předchozí dohodě). Obvykle tato procedura trvá hodinu až dvě.
Zdravotní úkony v pedikúře
Pokud Vás trápí jakýkoli problém na ploskách nohou, prstech, meziprstí a na nehtech, nestyďte se a přijďte za mnou.
Co je v mé kompetenci s tím Vám pomůžu jak nejlépe to půjde, pomocí tamponády, tejpování, odstranění mozolů a kuřích ok,
včetně hledání důvodu vzniku. S problémy nad rámec kompetence pedikérky Vám poradím na jakého lékaře se obrátit a jak postupovat dále.
Argument: ´´To už mám dlouho.´´ pro nás nemusí znamenat, že to musíte mít napořád! :)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one