Rašelinové zábaly

Rašelinové zábaly
Jedna z nejuznávanějších forem lokální tepelné terapie, využívající přírodní léčebné zdroje. Jedná se o kombinaci termofyzikálního a biochemického efektu zároveň. Rašelina uchovává teplo déle než voda a úpravou v zábalu, se tento efekt ještě navýší. Díky tomu dochází k postupnému uvolňování tepla na pokožku a hlubokému prohřátí tkání. To vše má za následek silné prokrvení pokožky a struktur pod ní a dochází k uvolnění svalových kontrakcí, zmírnění bolesti svalů, zlepšení pohyblivosti, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci.

Biochemického efektu je dosaženo přírodním složením rašeliny. Ta jako biologický materiál obsahuje velké množství organických a minerálních látek, které dále pracují. Teplem dochází k uvolňování huminových kyselin, které zajišťují kysele ph. Rašelinový zábal tedy povzbuzuje i imunitní reakce těla.

Jak zábal probíhá
Nejdříve předem nahřeji nosič tepla ve vodní lázni a to na 50-63°C. Poté nosič přiložím na nepropustnou část jednorázového rašelinového zábalu a poté obojí, propustnou částí zábalu, přiložím na holou oblast pokožky (trapézy vč.šíje nebo trapézy a mezilopatkové svaly) pacienta. Nedojde tedy k teplotnímu šoku na pokožce. Vše se nechává, pod dekou, působit 20 minut. Díky tomu, že jde o jednorázový zábal, je vše naprosto hygienické.
 Po sejmutí vás očistím vlhkou žínkou.

Kontraindikace - neaplikuji při
- těhotenství
- dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžko oběhové poruchy
- horečnaté stavy
- přecitlivělost na teplo
- otevřená poranění kůže, krvácení
- otoky


 
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one